Welcome To Infernal Gaming 1

Dobrodojdovde na nasiot Forum !
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Pravila na Forumot

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 6
Join date : 2009-10-24

PostSubject: Pravila na Forumot   Sat Oct 24, 2009 5:30 am

Главни Правила
1) Администраторите и Супер Модераторите на форумот имаат право да изменат/избришат било кое мислење во било кое време со или без известување.

2) Не отварајте повеќе од 1 членство. Тоа се казнува со повремено баниранје.

3) Не пишувајте повеќе од едно мислење едно по друго. Постои опција "edit" ако нешто ви текнало подоцна или сте заборавиле да го пишете.

4) Задржете се на зададената тема било каде. Не пишувајте офтопик! Сите офтопик мислења (мислења коишто се надвор од зададената тема) ќе бидат избришани!

5) Не се расправајте јавно со персоналот на форумот. Пратете им приватна порака доколку имате некои прашања.

6) За секаков вид рекламирање следува повремено баниранје.
Back to top Go down
View user profile http://infernal-gaming.iftopic.com
 
Pravila na Forumot
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Welcome To Infernal Gaming 1  :: Infernal Gaming :: Pravila na ForumoT-
Jump to: